وبلاگی برای زندگی

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَّلیُِکَ الفَرَج

وبلاگی برای زندگی

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَّلیُِکَ الفَرَج

وبلاگی برای زندگی

در نشر مطالب کوشا باشید.
و نظر هم فراموش نشود...
یا علی....التماس دعا

آخرین نظرات

«میراث حضرت فاطمه زهرا (س)»(2)

شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۴، ۰۱:۳۵ ق.ظ

«گزیده ای از مصحف حضرت فاطمه (س)»


*********************************************

«ارزش علم و تحقیق»

امام عسکرى(علیه السلام) فرمود:

بانویى خدمت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(سلام الله علیها) رسید و عرضه داشت: مادر پیر و سالخورده اى دارم و در مورد نمازش مسائلى دارد مرا حضور شما فرستاده تا آن ها را از شما بپرسم فاطمه(س)پرسش هاى آن زن را پاسخ داد، وى بار دوم و سوم تا ده بار پرسش هایى را مطرح کرد و هر بار زهراى مرضیه(س) بدو پاسخ داد.

آن زن از فزونى پرسش هایش اظهار شرمندگى کرد و عرضه داشت: اى دخت رسول خدا! بیش از این شما را به زحمت نمى اندازم.

فاطمه زهرا(س)در پاسخ فرمود: هر گونه پرسشى در نظر دارى بپرس و من خسته نمى شوم، آیا کسى که اجیر شود در مقابل یکصد هزار دینار طلا، بار سنگینى را به پشت بام ببرد، به نظر شما احساس خستگى مى کند؟

آن زن عرض کرد: خیر،

فاطمه(س)فرمود: پاداش من در برابر هر مسأله اى که تو مى پرسى در پیشگاه خداوند فزونتر از مرواریدهاى فاصله میان زمین تا عرش الهى است، بنابراین، من سزاوارترم که این کار بر من سنگین ننماید، از پدر بزرگوارم رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم)شنیدم مى فرمود: آن روز که اندیشمندان شیعیان ما در روز رستاخیز محشور مى شوند به تناسب کثرت علم و دانش و تلاش آن ها در راستاى ارشاد و راهنمایى بندگان الهى، بر قامت هر یک از آنان هزاران جامه از نور پوشانده مى شود سپس از جانب پروردگارمان ندایى به گوش رستاخیزیان مى رسد که مى گوید: اى کسانى که سرپرستى یتیمان خاندان پیامبر را بر دوش گرفته اید، یتیمانى که با از کف دادن پدرانشان که امامان و پیشوایان معصوم بودند، سرپرستى آن ها را شما بر عهده گرفتید اکنون اینان شاگردان شما هستند، شاگردانى که سرپرستى آنان را عهده دار و آن ها را تحت مراقبت خویش قرار دادید، آنان را در دنیا به خلعتِ نورِ دانش بیارایید. بدین ترتیب، به هر یک از آن ایتام به اندازه علوم و دانشى که از شما دانشمندان دریافت کرده اند، خلعت داده مى شود به گونه اى که به برخى یکصد هزار جامه نورانى اعطا مى گردد و ایتام نیز به نوبه خود بر قامت شاگردانِ خویش به همان اندازه، جامه هاى نورانى مى پوشانند، آن گاه خداوند مى فرماید: یک بار دیگر بر خلعت دانشمندانى که سرپرستى یتیمان خاندان پیامبر را عهده دار بوده اند، بیفزایید و آن را چندین برابر گردانید، تا خلعتشان تکمیل گردد و آن را افزایش دهند تا به کمال شایسته خود برسد و بر خلعت شاگردانى که سبب شدند تا چنین جامه هایى از نور بر اندام آنان پوشیده شود نیز، افزوده گردد.

پس از آن فاطمه زهرا(س) فرمودند:

اى بنده خدا! هر تار و پود این جامه ها از تمامى پدیده هایى که آفتاب بر آن تابیده است یک میلیون بار با ارزش تر و گرانبهاتر است، چرا که کلیه پدیده هاى هستى، آمیخته به ظلمت و تاریکى و دستخوش کدرى و تیرگى اند.

*********************************************

از ابن مسعود روایت شده گفت: 

مردى خدمت فاطمه زهرا(س)رسید و عرضه داشت: اى دخت رسول خدا(ص) آیا پدر بزرگوارتان نوشتارى نزد شما به یادگار نهاده که آن را به من هدیه کنى؟

حضرت به کنیزکش فرمود: آن قطعه پارچه اى را که نهان کرده بودم برایم بیاور . کنیزک به جستجوى آن پرداخت ولى آن را نیافت. فاطمه(علیها السلام)فرمود: واى بر تو!

بیشتر جستجو کن، زیرا ارزش معنوى آن براى من مانند حسن و حسینم است . کنیزک مجدداً به جستجو پرداخت و آن را میان خاک ها یافت .وقتى آن را آورد در آن نوشته شده بود،

محمد پیامبرخدا(صلى الله علیه وآله وسلم)فرمود:

کسى که همسایه اش از اذیت و آزار او در امان نباشد در زمره مؤمنان نیست، آن کس که به خدا و روز رستاخیز اعتقاد داشته باشد در پى آزار و اذیّت همسایه اش بر نمى آید، کسى که به خدا و جهان آخرت ایمان دارد یا سخن نیک بگوید و یا سکوت نماید، خداوند انسان خیر خواه و بردبار و پارسا را دوست، و افراد فحاش و بد زبان و لجوج و پُرس و جوگر، مورد خشم او هستند، حیاء رکنى از ایمان و ایمان در بهشت خواهد بود، فُحش از بى حیایى و بى حیا در آتش دوزخ جاى دارد.


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۴/۲۰

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی